کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 28 اسفند 1399 0 497
Card image cap
کیسامه هوشیگاکی
ناروتو
اطلاعات
بیوگرافی

کیسامه هوشیگاکی((干柿鬼鮫)

 یکی از میسینگ نین (نوکنین)های دهکده مه،معروف به هیولای دهکده مخفی مه یکی از هفت شینوبی شمشیر زن مه و از اولین اعضای گروه آکاتسوکی.

خلاصه زندگی:

کودکی کیسامه در مانگا نشان داده نشده است.طبق دیتابوک ها اختلاف سنی او با زابوزا کمتر از ده سال است و او در سن ده سالگی از آکادمی فارغ التحصیل شد.کیسامه یکی از شینوبی های دهکده مه بود که دوران خونین دهکده مه{دورانی که شینوبی ها هم دیگر را برای فارغ التحصیلی میکشتند.} را به چشم دیده بود.

کیسامه عضو گروهی به اسم(اینتری نو آنگوبو インテリの暗号部) به معنی بخش سایفِر اینتِل{Cypher به معنی رمز و یا کُده و Intel مخفف Intelligence هست که معنی اطلاعات نظامی و یا جاسوسی هم میده.بهترین معنی که برای این بخش میشه در نظر گرفت بخش حفاظت اطلاعات است} که زیر نظر فوگوکی سویکازان{یکی از هفت شمشیر زن مه که شمشیر سامه هادا را در اختیار دارد} هست.

کیسامه ماموریت داشت به عنوان یک مامور ویژه از نشت اطلاعات از درون گروهی که در آن عضو بود جلوگیری کند.هنگامی که گروه در محاصره ی نیرو های کونوها{دهکده مخفی در برگ} قرار گرفت کیسامه مجبور شد هم تیمی هایش را به قتل برساند و خودش نیز فرار کند تا اطلاعات ماموریتشان به دست شینوبی های کونوها نیوفتد.

بعد ها کیسامه با خبر میشود که خود فوگوکی اطلاعاتی به سایر دهکده ها میفروشد پس به سراغ رئیسش میرود و او را نیز به قتل میرساند. و شمشیر سامه هادا را به چنگ می آورد و یکی از هفت شمشیر زن مه میشود.

کیسامه با میزوکاگه چهارم(یاگورا کاراتاچی) دیدار میکند.در ان زمان کیسامه متوجه میشود که اوبیتو اوچیها از خیلی وقت پیش به وسیله گنجوتسو میزوکاگه را کنترل میکند.از اولین اعضای آکاتسوکی جدید که با پروژه چشم ماه{سوکویومی ابدی} آشنا میشود کیسامه است.اوبیتو به دلیل رازداری و فداکاری شدید کیسامه، به او چنین هدفی را از مدت ها قبل گفته بود.

کیسامه یکی از اعضای آکاتسوکی میشود.او با ایتاچی اوچیها بعد ها هم تیمی شده و به کمک هم بیجو ها را شکار میکنند.او به کمک ایتاچی در مانگا چهار دم(سون گوکو) را شکار کرد.

او همراه با ایتاچی  و کیسامه هنگام عضو گیری برای آکاتسوکی با دیدارا نیز ملاقات میکنند.

او قرار بود به همراه ایتاچی ناروتو اوزوماکی را به چنگ آورده و به آکاتسوکی ببرند که شکست میخورند.همچنین او سعی کرد بعد از ناکامی ساسکه اوچیها در گرفتن هشت دم،خودش وارد عمل شده و با او درگیر میشود که به ظاهر شکست میخورد ولی قصد اصلیش نفوذ بود.

در نهایت او اطلاعاتی که لازم داشت را به دست آورد و آنها را برای اوبیتو ارسال کرد،برای اینکه اطلاعاتی از آکاتسوکی به دست شینوبی ها نیوفتد خودکشی میکند.کیسامه همانطور که برای اطلاعات سایر شینوبی ها را میکشت خود نیز برای حفظ اطلاعات مرد.

البته لازم به ذکر است که زندگی کیسامه سطحی نبود.بک استوری وی گونه ای طراحی شد که او دنیا را جز دروغ و نیرنگ نمیدید.به گفته خود او اولین بار بعد از کشتن هم رزمانش این موضوع را کامل درک کرد.اوبیتو به او چیزی را نشان داد که مادارا اوچیها به خود اوبیتو هم نشان داده بود.راهی را نشان داد تا از عذاب،سردرگمی و حقیقت های تلخ دنیا بتواند فرار کند.دنیایی را برایش توضیح داد که دروغی در آن نباشد.کیسامه با تمام پیشینه خود و زندگی که در آینده برای خودش میدید شرایط را پذیرفت.

مجموع

مهر انگشتی

چاکرا

سرعت

مقاومت

هوش

گنجوتسو

تایجوتسو

نینجوتسو

دیتابوک

۳۲

۳.۵

۵

۴

۵

۳.۵

۲.۵

۴.۵

۴.۵

سوم

توانایی های کیسامه:

 

بهتر است برای توضیح دقیق ابتدا به دیتابوک سوم مراجعه کنیم (دیتابوک سوم تا قبل از حمله آکاتسوکی به دهکده مخفی برگ  توسط کیشیموتو نوشته شده است.)

با یک نگاه ساده متوجه میشویم که بالاترین نمرات او به توانایی های فیزیکی او مربوط اند.توانایی های فیزیکی که در بین اعضای آکاتسوکی و حتی جونین ها منحصر به فرد است.

کیسامه ماهیت های طبیعی آب،آتش،باد و زمین را داراست(۱).او میتواند از چاکرا کیویین نینجوتسو نیز بهره کامل ببرد(۲).کیسامه مقدار چاکرایی فرابشری دارد.در گروه آکاتسوکی او بیشترین مقدار چاکرا را دارد(۳)کیسامه در هنگام مبارزه با گای و تیمش به قربانی جوتسو،صرفا ۳۰ درصد از چاکرایش را اعطا کرد.۳۰ درصد از چاکرایش به حدی زیاد بود که نجی آن را با ناروتو مقایسه کرد!(۴)

چاکرایش بسیار زیادش همراه با سامه هادا او را به بیجوی بدون دم معروف کرده است(۵)

از نظر نینجوتسو با کمک چاکرای سرسام آورش ،او میتواند از بزرگترین جوتسوهای آبی دنیای ناروتو را که تا کنون دیده شده استفاده کند.توانایی او در سبک آب استثنایی است.او به قدری در سبک آب تسلط دارد که جوتسو هایی که استفاده میکند اختصاصی هستند و همگی به شکل کوسه در می آیند.همچنین او از جوتسو های رایج استفاده شده در دهکده مخفی مه مانند زندان آبی (سوییرو نو جوتسو) نیز میتواند استفاده کند.همچنین او از سبک زمین نیز بهره برده و از جوتسوی (دوتون:دوچی سنکو) استفاده کرده.طبق دیتابوک سوم او تنها کاربر این جوتسو تا کنون است.(۶)جوتسوی سبک آب موشک کوسه عظیم (سویتون:دایکودان نو جوتسو) توانایی جذب چاکرا دارد و مانند سامه هادا بعد از جذب چاکرا بزرگ و بزرگ تر میشود.در دیتابوک چهار ص ۲۶۱ توشته شده که میتواند چاکرای نینجوتسو را کامل جذب کند.(۷)

 

او میتواند با کمک تکنیک احضار(کیچیوسه نینجوتسو) کوسه احضار کند.کوسه هایی که با سایر نینجوتسو های او ادغام میشوند و طبق خواست او عمل میکنند.

در تایجوتسو و توانایی فیزیکی او واقعا ستودنی است.گای از قدرت فیزیکی غیر عادی او رو شگفت زده شده بود.{علی رغم اینکه فقط کیسامه ۳۰ درصد چاکرایش را برای مبارزه استفاده کرد}(۸).

او توانست ازهیرودورای گای ،زمانی که در دروازه هفتم بود جان سالم به در ببرد و آنقدری نیرو در بدن داشت که بعد از آن توانست از سبک چوب یاماتو فرار کند و باز چند جوتسوی دیگر سبک آب استفاده کند.(۹)

از نظر سرعت طبق دیتابوک سوم و عملکرد فوق العاده اش نمره چهار را کسب کرده است.(قبل از یکی شدن با سامه هادا)

کیسامه تنها ضعفش استفاده نکردن از گنجوتسوست چرا که او اصلا کاربر گنجوتسو نیست.پایین ترین نمره او نیز در دیتابوک سومم همین است.

مهارت او در کِنجوتسو فوق العاده است.او به کمک شمشیرش ابتدا تمام هم تیمی هایش را میکشد.سپس با کاربر قبلی سامه هادا(فوگوکی سویکازان) مبارزه میکند و او را نیز شکست میدهد.بعد از دستیابی به سامه هادا به یکی از قدرتمند ترین هفت شمشیر زن مه تبدیل میشود.

سامه هادا (پوست کوسه) به جای بریدن میتراشد.سامه هادا میتواند چاکرا را حس کند و زمانی که کاربرش با آن ادغام میشود سنسوری مود فعال شده و کاربرش میتواند چاکرا را حس کند.

قدرت سامه هادا به همین جا ختم نمیشود.سامه هادا میتواند چاکرا را جذب کند.(تا حالا دیده نشده که چاکرای حالت دانایی را جذب کند.)حتی اگر سامه هادا از کنار کسی عبور کند چاکرایش را می مکد.هر چه بیشتر چاکرا جذب کند بزرگ تر میشود.

وقتی که کاربر با آن ادغام میشود تمام چاکرای ذخیره شده در سامه هادا به او نیز منتقل میشود.تمام فاکتور های فیزیکی فرد ارتقا میابد.کیسامه بعد از ادغام ظاهر کوسه مانندش بیشتر نمود پیدا کرد و آبشش در آورد و توانایی تنفس زیر آب را بدست آورد.

زخم های شدید او بهبود یافت.جوتسو های استفاده شده توسط او نیز در مقیاس بسیار وسیع تر استفاده شد.وقتی درون سامه هادا مخفی شد اکثر سنسور تایپ های توانا نتوانستند چاکرای او را درون سامه هادا تشخیص دهند چرا که چاکرای او با سامه هادا یکی شده بود.سامه هادا نسبت به سایر کاربر ها واکنش شدید میدهد و بسته به علاقه او نسبت به چاکرا،ان ها را میپذیرد و یا پس میزند.وفاداری سامه هادا به قدری نسبت به کیسامه زیاد بود که حتی اجازه نداد کسی جز او به آن دست بزند.چوجورو یکی دیگر از هفت شینوبی شمشیر زن اذهان داشت که سامه هادا وحشتناک ترین شمشیر بین هفت شمشیر زن هست. حتی بعد خودکشی کیسامه سامه هادا برای او گریه کرد.ارتباط بین کیسامه و سامه هادا به شدت نزدیک بود. (۱۰)

ترکیب تمام این توانایی ها کیسامه را به عنوان یکی از مخوف ترین اعضای آکاتسوکی تبدیل کرده

توضیح درباره کیسامه:

کیسامه یکی از کارکتر هایی است که به اندازه ای که باید به او بها داده نمیشود.کیسامه در کل با کمتر از ۵ شینوبی متفاوت در مانگا جنگید.یکی از آنها جینچیوریکی ۸ دم بود که تقریبا در برابر نزدیک بود موفق شود.یکی دیگر از آنها مایت گای بود که در استفاده از تایجوتسو به شدت توانمند است و با استراتژی و توانایی های کیسامه همخوانی ندارد.گای شینوبی بود که با مادارا زمانی که شش طریقت بود مبارزه کرد.در حالت هفت دروازه نیز با هیرودورای خود سوسانوی مادارا را پرت کرد!

مسلما رقبای کیسامه به شدت قوی بودند و مغلوبیت او نسبت به آنها قابل قبول است.

سوال پیش می آید که قدرت واقعی کیسامه چه اندازه است؟!

کیسامه در نهایی ترین حالت خود با ادغام تمام توانایی هایش یکی از کشنده ترین قاتل هاست. میتواند چاکرای حریفش را در فاصله نزدیک جذب کند.در مقابل شدید ترین حملات حریفش (مانند آسا کوجاکو در حالت شش دروازه گای)با جذب چاکرا از سامه هادا به سرعت خودش را بهبود ببخشد.

به علاوه استفاده پیشرفته از سبک آب او را به یکی از بهترین کاربرهای سبک آب مبدل کرده است.

نینجوتسوهایی که دوربرد هستند را به راحتی میتواند به وسیله جوتسوی سبک آبش(دایکودان نو جوتسو) جذب کند.در مقابل عظیم ترین جوتسوهای سبک آتش به راحتی برتری داشته باشد.

به جرئت میتوان گفت در سبک آب از توبیراما سنجو به دلیل چاکرای بیشتر و استفاده در اندازه بسیار بالا و متنوع برتر است.

او را میتوان جز ۵ کارکتر قوی آکاتسوکی نیز دانست.

۱-دیتابوک چهارم ص۱۷۸. ۱۷۹    ۲-مانگا چپتر ۵۰۶       ۳-مانگا چپتر ۲۵۵

۴-مانگا چپتر ۲۶۰    ۵-مانگا چپتر ۴۶۸    ۶-{دیتابوک سوم} شا نو شو ص۲۹۰

۷-مانگا چپتر۵۰۸    ۸-مانگا چپتر ۲۵۹    ۹-مانگا چپتر ۵۰۷    ۱۰-مانگا چپترهای ۴۶۸.۵۰۶.۲۵۸