کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 12 اسفند 1399 0 447
Card image cap
کابوتو یاکوشی
ناروتو
اطلاعات
بیوگرافی

کابوتو یاکوشی(薬師カブト)

کابوتو یکی از باهوش ترین کارکترهای دنیای ناروتوست.دستیار اروچیمارو و یکی از تاثیرگذار ترین چهره های جنگ جهانی چهارم.

خلاصه زندگی:

 نونو یاکوشی و یوروشی او را وقتی که سرش آسیب دیده بود و هیچ اطلاعی از گذشته اش نداشت پیدا کردند و  به یتیم خانه بردند. نونو مادر خوانده اش شد و اسم کابوتو را به خاطر کلاه خودی که در ان زمان روی سرش گذاشته بودند انتخاب کرد. او از نونو مهارت های پزشکی را آموخت.

در خلال جنگ جهانی و هنگامی که داشت شینوبی ها را درمان میکرد با اروچیمارو آشنا شد.اروچیمارو به او پیشنهاد داد که یک شینوبی بشود ولی رویای کابوتو چیز دیگری بود.اروچیمارو درباره استعداد و توانایی های کابوتو با دانزو شیمورا صحبت کرد و با نقشه قبلی،آنها توانستند کابوتو را وارد  آنبوی ریشه(روت) کنند و به عنوان یک جاسوس برای دهکده مخفی برگ(کونوهاگاکوره)به خدمت گرفتند .بعد ها آنبوی ریشه قصد داشت کابوتو را به دلیل داشتن اطلاعات زیاد توسط مادرخوانده اش(که او نیز قبلا درآنبوی ریشه بود)ترور کند که موفق نشد.مادر خوانده اش به دلیل برنامه از پیش تعیین شده  توسط آنبوی ریشه( که در آن چهره افراد را در طی زمان تغییر میدهند و به اشتباه به خانواده و دوستانش نشان میدهند) نتوانست کابوتو را شناسایی کند و قصد کشتنش را داشت که کابوتو برای دفاع از خودش به طور ناخواسته او را میکشد.کابوتو بعد از آن در سردرگمی فرو میرود و گیج و مبهوت به دنبال راهی برای زندگی میگردد و هدفی که بتواند دنبالش کند.وقتی سازمان و دهکده ای که از آن دفاع می کرد قصد کشتنش را داشت عملا بی هدف ماند.تا اینکه اروچیمارو او را به سمت خودش کشید و به عنوان دستیار خودش انتخاب کرد.کابوتو در کنار اروچیمارو تعلیم دید و در زمینه جوتسوهای متفاوت، چیز های زیادی از او آموخت.او در امتحانات چونین به عنوان یک گنین شرکت میکرد و اطلاعات شینوبی های مختلف را برای اروچیمارو جمع آوری میکرد.همچنین برای اروچیمارو از آکاتسوکی نیز جاسوسی میکرد.طبق انیمه هنگامی که سرگرم جاسوسی نبود به اروچیمارو برای تکمیل ادوتنسه کمک میکرد.کابوتو بعدها با توبی(اوبیتو) هم پیمان میشود تا جنگ جهانی چهارم را آغاز کنند.به کمک ادوتنسه و سلول هاشیراما و زتسوها کابوتو توانست یکی از قوی ترین ارتش ها را به وجود آورد که  در صدد شکست دادن ارتش متحد شینوبی بود.کابوتو در مبارزه با ایتاچی و ساسکه به خاطر ایزانامی شکست خورد و در نهایت بعد از شکسته شدن ایزانامی،بعد ها هنگام آسیبب دیدن ساسکه در نبرد با مادارا،او را بهبود بخشید.

توانایی های کابوتو:

توانایی های کابوتو را در دو بخش تقسیم میکنیم و توضیح میدهیم.

۱-قبل از جنگ جهانی چهارم و مواجه با ایتاچی و ساسکه اوچیها:

مجموع

مهر انگشتی

چاکرا

سرعت

مقاومت

هوش

گنجوتسو

تایجوتسو

نینجوتسو

دیتابوک

۳۰

۴.۵

۳

۳.۵

۳

۵

۴.۵

۲.۵

۴

اول

۳۲

۵

۳

۳.۵

۳

۵

۴.۵

۳.۵

۴.۵

دوم

۳۲

۵

۳

۳.۵

۳

۵

۴.۵

۳.۵

۴.۵

سوم

 

 

 

 

 

بهتر است برای توضیح دقیق ابتدا به دیتابوک های اول تا سوم مراجعه کنیم (دیتابوک سوم تا قبل از حمله آکاتسوکی به دهکده مخفی برگ  توسط کیشیموتو نوشته شده است.)

 

با یک نگاه ساده متوجه میشویم که بهره هوشی او بالاترین نمره اوست.نمره ای که نشان میدهد که به احتمال زیاد بهره هوشی او در اندازه کاکاشی هاتاکه باشد. لازم به ذکر است که اروچیمارو اذهان داشت از نظر مهارت در حد و اندازه کاکاشی است(۱). نه تنها در پارت یک(ولوم ۱ تا ۲۷) بلکه در زمانی که ادوتسنه ها را کنترل میکرد نیز با برنامه ریزی قبلی از آنها بهره میبرد وحتی توانست هویت توبی (اوبیتو) را از مادارای واقعی تمیز دهد.در زمینه نینجوتسو و مهر انگشتی و کنترل چاکرا نیز کابوتو مهارت بالایی دارد.سونادهسنجو  گفت که مهارت او در نینجوتسو و عکس العمل او از بهترین حالت سوناده(PRIME) فرا تره و او را پشت سر گذاشته است.(۲)

کابوتو ماهیت های آب.باد.زمین.یین و یانگ را دارد. او نینجوتسوی پزشکی را از مادرخوانده اش یاد گرفت هنگامی که حتی یک شینوبی نبود ،نشان داد استعداد ذاتی در این شاخه دارد. نینجوتسوی پزشکی کنترل چاکرای بالایی را طلب میکند و همانطور که در سری دیدیم،کنترل چاکرای کابوتو واقعا قابل توجه است.(۳)مثلا او از این یو شومتسو( 陰癒傷滅) استفاده کرد و توانست از راسنگان ناروتو جان سالم به در ببرد.کنترل چاکرایش به قدری بالاست که میتواند به کمک چاکرا ناگاشی از چاکرایش به عنوان تیغه استفاده کند و پوست انسان را به راحتی برش دهد.(۴)در انیمه نشان داده شده که میتواند ارتباط یک جینچیوریکی با بیجوی خودش را قطع کند.(۵)مهارت او در جوتسوی احضار  هم قابل توجه است.با دانشی که از تحقیقات اروچیمارو و نوآوری خودش به دست آورد توانست ادوتنسه را یک سطح بالاتر ببرد. مثلا  او در ادوتنسه کردن مادارا اوچیها و رساندن او به(نزدیکیه) توانایی اش در جوانی و پیوند او با سلول های هاشیراما و به وجود آوردن رینگان واقعا قابل توجه است.(۶)در زمینه گنجوتسو عملکردی قابل قبول دارد به طوری که در امتحانات چونین شاهد استفاده او از گنجوتسو و به دام انداختن تعداد کثیری ازمردم توسط او بودیم. و نمره اش نیز گواه چنین ادعایی است.(۷)در زمینه تایجوتسو  خودش اعتراف کرده که نقطه قوت او نیست ولی عکس العمل های او در مواجه با کاگه بونشین های ناروتو و رفلکس های بدنی او در دفاع از خود و هم تیمی هایش قابل توجه است.(۸)کابوتو میتواند از چاکرا کیویین نینجوتسو(جوتسوهای جذب چاکرا) نیز استفاده کند.طبق انیمه او میتواند بدنش را نامرئی کند.(۹)کابوتو از نظر مقدار چاکرا،خیلی غنی نیست و همانطور که نمره اش هم مشخص است، نمره متوسطی در این زمینه دارد.

۲-هنگام جنگ جهانی و مبارزه با ایتاچی و ساسکه:کابوتو بعد از مرگ اروچیمارو ،از خون اروچیمارو،کارین اوزوماکی،کیمیمارو کاگویا،سویگتسو هوزوکی،جوگو،ساکون و یوکون،تایویا،کیدومارو،جیروبو به خودش تزریق کرد و تمامی توانایی های آنها را مال خود کرد همچنین به غار ریوچی رفت و حالت دانایی را از مار سفید آموخت.

در حالت دانایی اش او میتوانست چندین برابر بهتر چاکرا را حس کند و به وسیله جوتسوی هنر دانایی(仙法・無機転生سنپو:موکیتِنسه)  به اشیای بی جان،با چاکرایش حیات ببخشد و آن ها را کنترل کند.جوتسوی دیگری که در حالت دانایی استفاده کرد(仙法・白激の術سنپو:هاکوگینوجوتسو) که به وسیله نور و صدا عملا توانایی شنیداری و دیداری هدف را مختل میکند.

به گفته خود او حالت دانایی او نزدیک به دانای شش طریقت بود.(البته قبل از رونمایی از سنجوتسوی شش طریقت).کابوتو میتواند به وسیله توانایی قبیله هوزوکی بدن خود را به مایع تبدیل کند و بعد دوباره آن را به حالت قبلی خودش برگرداند.به وسیله توانایی کارین و نیروی حیات اوزوماکی او میتواند زخم هایش را چندین برابر سریع تر و بهتر ترمیم کند همچنین مقدار چاکرایش نیز افزایش یافت که البته در حالت دانایی عملا نیاز زیادی به آن ندارد. به وسیله توانایی جوگو و حالت دانایی چندین برابر بهتر انرژی طبیعت را از محیط اطراف دریافت میکند. به وسیله ککی گنکای ساکون و یوکون میتواند بدنش را در حالت های مختلف از هم جدا کند و پیوند دهد حتی میتواند سایر افرادی که از خون آنها استفاده کرده را نیز دوباره بازتولید کند(به وجود آورد). مثلا میتواند جیروبو را به وجود آورده و از تواناییش استفاده کند و یا از سبک زمین قدرتمند او بهره ببرد. میتواند تایویا را به وجود آورده وا از تواناییش استفاده کند و یا افراد مختلف را به راحتی وارد گنجوتسوی شنیداری اش کند. میتواند کیمیمارو را به وجود آورده و از ککی گنکای شیکاتسومیاکوی او بهره ببرد. میتواند حتی اروچیمارو را به وجود آورده و بدن فرد مورد نظرش را بگیرد یا از سایر توانایی های او استفاده کند.حتی ایتاچی گفت که از او جاسوس بهتری است و بهتر از او دروغ میگوید.(۱۰)

طبق چیزی که نشان داده شد تمام این توانایی ها در حالتی است که فرد به وجود آمده به بدن او متصل شده باشند.(لازم به ذکر است که در بازی ها او استفاده گسترده تری از توانایی هایش کرده و میتواند از تک تک قدرت های افراد مذکور در بالاترین سطح بهره ببرد.)کابوتو با پوشاندن چشم هایش در حالت دانایی عملا نیازی به دیدن ندارد همانطور که در انیمه نشان داده شد می تواند به وضوح وجود چیزی را حس کند به همین دلیل در اکثر گنجوتسو ها فرو نمیرود.به واسطه حالت دانایی نیز مدام به او چاکرا تزریق می شود و حتی میتواند از تایویا برای رهایی از گنجوتسو استفاده کند.(ایزانامی با سایر گنجوتسو ها بسیار فرق دارد.)

با این تفاسیر آیا کابوتو شکست ناپذیر است؟!پاسخ خیر است.علی رغم توانایی هایی مثل سنجوتسو،بهبود سریع،مصونیت در برابر گنجوتسو و سایر الحاقی هایی مانند سرعت بالا و انعطافی که به واسطه سنجوتسو و خون بقیه به دست آورده ولی شکست ناپذیر نیست و دربرابر کارکترهایی مانند ناگاتو اوزوماکی،ساسکه اوچیها،اوبیتو اوچیها،مایت گای(هشت دروازه)،میناتو نامیکازه،کاکاشی هاتاکه(همراه با دو منگکیوشارینگان) و سایر کارکتر های سطح بالا حرف زیادی برای گفتن ندارد.کابوتو واقعا قدرتمند هست و شاید از نظر رتبه بندی قدرت جز بیست کارکتر(به غیر از اوتسوتسوکی ها) برتر ناروتو باشد ولی شکست ناپذیر نیست حتی اگر ایزانامی را حساب نکنیم هم باز امکان شکستش هست چرا که اگر در مبارزه بین ایتاچی و ساسکه ا او رجوع کنید به قصد کُشت با کابوتو مبارزه نکردند و بیشتر سعی کردند او را به دام بی اندازند.

۱-مانگا چپتر ۸۸   ۲-مانگا چپتر ۱۶۴    ۳-دیتابوک چهارم صفحه ۱۹۲.۱۹۳۴-مانگا چپتر ۲۹۰  ۵-انیمه ناروتو ق۹۵   ۶-مانگا چپتر ۵۶۰۷-مانگا چپتر ۱۱۴     ۸-مانگا چپتر ۳۰۴    ۹-انیمه ناروتو ق۳۵۱۰-مانگا چپتر ۵۷۹.۵۸۵.۵۸۰.۵۸۱