کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 13 فروردین 1400 0 435
Card image cap
هیدان
ناروتو
اطلاعات
بیوگرافی

هیدان(飛段)

هیدان یکی از میسینگ نین(نوکنین)های دهکده مخفی آب داغ(یوکیگاکوره) و از اعضای گروه آکاتسوکی.

خلاصه زندگی:

در مانگا کودکی او مطرح نشده .تنها موضوع لازم به ذکر این است که داخل یوکیگاکوره(دهکده مخفی آب داغ) زندگی میکرده است.او یکی از شینوبی هایی بود که از صلحی که در آنجا بوده خسته شده و تصمیم میگیرد به راه جاشین روی بیاورد.جاشین مذهبی است که هیدان به آن اعتقاد پیدا کرد.در جاشین،به طرز مرموزی،پیرو صاحب توانایی میشود که در آن هیچ حمله فیزیکی و یا غیر فیزیکی او را از پا در نمیاورد.و به نوعی جاودانه میشود.به غیر از هیدان،ریوکی نیز به نوعی عضو این مذهب بود.طبق رمان کونوها شیندن ریوکی بعد از جنگ جهانی چهارم پیرو شد.

هیدان تا قبل از توبی(اوبیتو) آخرین عضوی بود که به آکاتسوکی پیوسته بود.او به همراه کاکوزو در مانگا دو دم را شکار کردند.

او در مبارزه با تیم ۱۰ به همراه کوتِتسو هاگانه و ایزومی کامیزوکی توانست آسوما ساروتوبی را به قتل برساند.

او توسط شیکامارو نارا در زمین دفن شد.ظاهرا طبق فن بوک دوم(کای نو شو که توسط خود کیشیموتو نوشته شده است) او به خاطر گرسنگی مرده.

توانایی های هیدان:

مجموع

مهر انگشتی

چاکرا

سرعت

مقاومت

هوش

گنجوتسو

تایجوتسو

نینجوتسو

دیتابوک

۳۱.۵

۳.۵

۵

۳.۵

۴

۳

۳

۴.۵

۵

سوم

 

 

 

بهتر است برای توضیح دقیق ابتدا به دیتابوک سوم مراجعه کنیم (دیتابوک سوم تا قبل از حمله آکاتسوکی به دهکده مخفی برگ  توسط کیشیموتو نوشته شده است)

در یک نگاه ساده متوجه میشویم که هیدان از نظر چاکرا،نینجوتسو و تایجوتسو توانایی بالایی دارد.

مقدار چاکرا و مقاومت فیزیکی او به همراه مهارت بالا در تایجوتسو و نینجوتسویش در فاصله نزدیک او را به یکی از مرگبارترین شخصیت های ناروتو تبدیل کرده است.(مرگ هیدان یک پروسه کاملا برنامه ریزی شده بود. و این چیزی از ارزش های او کم نمی کند.)

هیدان،هیچ ماهیت چاکرای طبیعی ندارد.او از جوجوتسو(زیر مجموعه نینجوتسو) استفاده میکند که بسیار مرگ بار است به همین دلیل نینجوتسوی او نمره بالایی دارد.(۱)

هیدان از( 三刃の大鎌) سانجین نو اُگاما {داس سه تیغه}استفاده میکند.به کمک این سلاح که هم در فواصل دور و هم در فواصل نزدیک کاربردی است او میتواند با ادغام آن با نینجوتسویش کار حریفش را به شدت مشکل کند.او میتواند با پرت کردن و بعد کشیدن سلاحش توسط کابلی آن را کنترل کند و گاها مانند یک بومرنگ از آن بهره ببرد.(۲)

 بدنی نسبتا منعطف دارد و میتواند حرکاتی آکروباتیک مانند برای دفع و یا جاخالی دادن حملات حریفای خود (مانند سایه شیکامارو) استفاده کند. (۳)

در سرعت نیز او خود اذهان داشت کندترین عضو آکاتسوکی(به غیر از زتسو) در حملات است.(۴)

هیدان  با کمک جوجوتسوی شیجی هیوکِتسو(呪術・死司憑血){جوتسوی نفرین:کنترل مرگِ خون تسخیر شده} میتواند حریفش را نفرین کند.این نفرین چند مرحله داردابتدا هیدان با خون خودش یک دایره ایجاد میکند و درون آن،یک مثلث میکشد.

بعد به حریفش حمله میکند.معمولا با ایجاد خراش از هر طریقی باعث خونریزی آن میشود.با نوشیدن خون حریفش، پوست بدن سیاه شده و روی بدنش اشکال سفیدی که او را شبیه به اسکلت میکند پدیدار میشود.

در آخر او با قرار گرفتن در الگویی که از قبل با خون ایجاد کرده بود جوتسویش کامل میشود.تا زمانی که هیدان در آن حالت باشد هر آسیبی که به خودش بزند به حریفش اعمال میشود.یعنی اگر سر خود را قطع کند،سر قربانی نیز قطع میشود.اگر با شی تیزی قلبش را سوراخ کند،قلب قربانی اش نیز سوراخ میشود.(۵)

اگر هیدان بدون تغییر رنگ پوستش که به وابسته نوشیدن خون قربانی است  در دایره باشد و به خودش آسیب برساند ،نفرین عمل نمیکند.

اگر هیدان علی رغم تغییر رنگ پوست،درون دایره نباشد و به بدنش آسیبی رسیده باشد،نفرین عمل نمیکند.

اگر هیدان قربانی اش را در صورت سپری کردن هر سه مرحله نکشته باشد و فقط آسیب زده باشد(چه جزئی و چه کلی)،نفرین از بین نمیرود.

تنها در صورت مرگ قطعی قربانی،نفرین از بین میرود و رنگ پوست هیدان به حالت قبلی اش بر میگردد.

اینکه آیا فرد قربانی،به خودش آسیب بزند و روی هیدان اثر گذار باشد معلوم نیست ولی مسلما اینکار فایده ای ندارد چرا که هیدان در صورت قطع شدن سرش نیز،زنده میماند.

نقطه ضعف او هوش کم اوست.هیدان از نظر بهره هوشی ،عملکرد مناسبی ندارد.بدون فکر حمله میکند و به خاطر جاودانگی اش ،به عواقب آن فکر هم نمیکند.

۱-دیتابوک سوم صفحه ۱۴۴  ۲-مانگا چپتر ۳۱۲

۳مانگا چپتر ۳۲۳  ۴-مانگا چپتر ۳۱۲  ۵-دیتابوک سوم صفحه۲۶۷

توضیح درباره بعضی مسائل پیرامون هیدان:

علی رغم مذهبی بودن{پیرو جاشین} او به همه اهانت میکند.به هیچ کسی جز جاشین احترام نمیگذاشت و به شدت طعنه آمیز صحبت میکرد.مثلا {چپتر۳۳۲ }دیدارا را،دیدارا چان صدا میزد.از هم تیمی اش متنفر بود و از رو مخ بودن لذت میبرد.از درد کشیدن و دیگران را آزار دادن به وجد می آمد.این رفتار سادیستی و مازوخیستی هیدان نمونه ای از غیرعادی بودن او بود.کیشیموتو سعی داشت اعضای آکاتسوکی را فاقد ویژگی های عادی انسانی خلق کند.در مورد هیدان،او یک انسان عادی به نظر میرسد ولی ویژگی های او کاملا از یک انسان به دور است.

طریق جاودانگی هیدان مشخص نیست.صرفا گفته شده که هیدان به دلیل علاقه شدید به جنگ و کشت و کشتار نمیتوانست با صلح کنار بیاید.در نتیجه به جاشین روی آورد.طبق گفته هیدان،جاشین فقط ویرانی مطلق و مرگ میخواهد.

در رمان آکاتسوکی هیدن گفته شده که به ظن هیدان،او با کشتن مردم آنها را از فوبیای مرگ(تاناتو فوبیا) نجات میدهد.به گفته هیدان بهترین افراد،دوستان و نزدیکان هستند{از واژه همسایه استفاده میکند}.هیدان به گفته خودش به این دلیل کاکوزو را نمیکشد چون از او متنفر است.

در رمان کونوها شیندن بعد از تحقیق های زیادی این احتمال میرود که جاشینیسم(مکتب جاشین) اختراع خود هیدان بوده باشد.با این حال افرادی مثل ریوکی این راه را ادامه دادند و با قربانی کردن مردم،به جاشین درست مانند هیدان او را پرستش میکردند.

جوتسوی هیدان و ریوکی،هردو از طریق خون قربانی صورت میگیرفت و با نفرین کردن آنها،هر عملی که روی بدن و یا عروسکی صورت میگیرفت،روی قربانی نیز نمایان میشد.کیشیموتو از وودو(voodoo) برای جوجوتسو الهام گرفته بود.

اصلا معلوم نیست به چه طریقی هیدان بعد از متحمل شدن شدید ترین ضربات،به عنوان مثال قطع شدن سرش،سوراخ شدن قلبش،سوختن دستش،سوراخ شدن پایش و یا تکه تکه شدن بدنش بد از انفجاری که شیکامارو ترتیب داده بود بدون هیچ اثر جانبی،میتوانست زنده بماند.یعنی هر آسیبی به خودش میزد تنها دردش را حس میکرد و از نظر بیولوژیکی در کمال ناباوری تنش سالم میماند(اندام هایش از کار نمیوفتادند). چیزی که میدانیم عروسک انسانی شدنِ قربانیِ هیدان بعد از جوجوتسو و استفاده هیدان از بدن خودش به عنوان اسبابِ نفرین است.چون از نظر منطقی،تحت هیچ شرایطی در دنیای ناروتو یک انسان بعد از چنین آسیب هایی نباید زنده بماند ولی هیدان مشکلی نداشت.البته لازم به ذکر است که در دیتابوک سوم صفحه۱۴۶ گفته شده که هیدان کشتن و سلاخی کردن انسان های زیادی از طرف جاشین جاودانگی را به دست آورده است و او اولین پروژه موفقیت آمیز جاشین بوده است.یعنی ممکن بوده افراد دیگری نیز راه جاشین را پیش گرفته باشند ولی موفقیت آمیز نبوده و به سطح هیدان نرسیده اند.