کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 30 بهمن 1399 2 1124
Card image cap
سنجوتسوی شش طریقت
ناروتو
اطلاعات

برای درک بهتر مقاله پیشنهاد میکنم حتما مقاله جوتسو،سنجوتسو،اینتون،یُتون ،این-یُتون  را مطالعه بفرمایید

سنجوتسوی شش طریقت یا تکنیک های داناییِ شش طریقت (六道仙術Rikudō Senjutsu)

 این توانایی دو کاربر اصیل دارد.یک هاگورمو اوتسوتسوکی و هامورا اوتسوتسوکی،در این مقاله صرفا به  توانایی مختص به هاگورومو و پردازیم.

برای دستیابی به این توانایی کاربر باید یا از خود هاگورومو چاکرا دریافت کند(مانند ناروتو اوزوماکی و آشورا اوتسوتسوکی) و یا از جوتسوی {ریکودو جیوبی کیویین} استفاده کند.از طریق این جوتسو کاربر ده دم را در خودش مهر میکند و جینچیوریکی ده دم می شود.
در هر دو صورت کاربر میتواند از توانایی سنجوتسوی شش طریقت استفاده کند..ویژگی ظاهری این قابلیت نُه عدد{ ماگاتاما }پشت کمر کاربر کاربر است.همچنین از نظر ظاهری نیز تغییراتی کاربر میکند.


اولین توانایی که پس از به دست آوردن سنجوتسوی شش طریقت ظاهر میشود گوی های حقیقت یاب هستند.گوی های حقیقت یاب(بر اساس فندوم و دیتابوک ها و چپتر ۶۳۹ مانگا)از شش ماهیت چاکرا{آب آتش باد رعد زمین یین-یانگ} تشکیل شده است.
طبق گفته هیروزن ساروتوبی از ککی گنکای و ککی توتا فرا تر هستند.تعداد آنها در کاربر های مختلف متفاوت است.یکی از منعطف ترین جوتسوهاست.کاربر میتواند به وسیله آنها از خودش دفاع کند.میتواند به عنوان وسیله تهاجمی از آن استفاده کند.میتواند به وسیله آن خودش را بازیابی کند.
میتواند به آن ماهیت چاکرای مختلف اضافه کند.میتوان آن ها را از راه دور کنترل کرد و هر شکل هندسی به وسیله آنها به وجود آورد.این گوی ها دربرابر تمامی حملات نینجوتسو مصون ان و تنها راه مقابله با آنها از طریق تایجوتسو و یا سنجوتسوست.
همچنین میتوان آنها را (ترجیحا کاربر دارای رینگان باشد.)به گیرنده های سیاه تبدیل کرد.


سنجوتسوی شش طریقت تمامی توانایی های فیزیکی کاربر را افزایش میدهد.کاربر به وسیله آن میتواند شونشین هایی(Body Flicker) به مراتب سریع تر از حالت عادی بزند.میتواند در برابر اکثر حملات نینجوتسو مصون بماند.وارد گنجوتسو نمی شود
.قابلیت سنسور(مخصوص سنسور تایپ) ها را تا حد فرا تصوری افزایش میدهد.قابلیتی شبیه به کاربر هایی که وارد حالت دانایی میشوند ولی چتد برابر از آنها بهتر اطراف را حس میکنند.کاربر میتواند به گوی حقیقت یابی که مال آن نیست نیز ضربه بزند.
همچنین کاربر میتواند پرواز کند.

 

موضوع دیگر مرتبط با این موضوع:

مود سنجوتسوی شش طریقت یا حالت تکنیک های داناییِ شش طریقت  (六道仙人モードRikudō Sennin Mōdo)

تنها کاربر مود سنجوتسوی شش طریقت ناروتو است.در این مود،کاربر از انرژی طبیعت استفاده میکند.به عبارتی کاربر در مود سنجوتسوی شش طریقت میتواند سنجوتسوی شش طریقت را کنترل کند!ناروتو برخلاف اوبیتو و مادارا بعد از سنجوتسوی شش طریقت تغییر حالت نداد.

ناروتو خودش وقتی ساسکه اوچیها رسید وارد این مود شد و گوی های حقیقت یابش به وجود آمدند.

حالت چشمی ناروتو نیز مانند حالتی بود که وارد حالت دانایی همراه با بیجو مود میشود در صورتی که هیچ نشانی از خط و یا سایه مشابهی بالای چشمش قبل و بعد از وارد شدن در سنجوتسوی شش طریقت دیده نمی شود.چشمان ناروتو نیز از حالت عادی خارج شده و به رنگ نارنجی در آمده اند.

تمامی توانایی های مشابه با سنجوتسوی شش طریقت را ناروتو دارد همچنین ناروتو میتواند بر خلاف مادارا و اوبیتو به مقدار بسیار بیشتری از قابلیت سنسوری اش استفاده کند و چاکرا را به مراتب بسیار بیشترحس میکند تا حدی که لیمبوی مادارا را حس میکند.

تقریبا تمام جوتسوهای این مود ناروتو با استفاده از هنر دانایی و یا شش طریقت(Sage Art , Six Paths) انجام میشود یعنی از انرژی طبیعت بهره میبرد.و از آنجایی که ناروتو از هاگورمو شخصا چاکرا را دریافت کرده میزان خلوص و قدرت او در این مود بیشتر از مادارا و اوبیتو است.(این به این معنی نیست که ناروتو از مادارا در آن حالت قوی تر است.بدین معناست که از مادارا توانایی های فردی مشابه بهتر و بیشتری دارد)

 

موضوعات قابل توجه:

۱-چرا ناروتو فقط وارد مود سنجوتسوی شش طریقت شد؟

ناروتو بر خلاف مادارا و اوبیتو از همان اول میتوانست از طبیعت چاکرا جذب کند.مادارا به واسطه سلول هاشیراما صرفا چاکرای سنجوتسو را در سلول هایش ذخیره کرد.اوبیتو نیز صرفا سلول های هاشیراما را داشت و اصلا توانایی استفاده از حالت دانایی و چاکرای سنجوتسو را نداشت.

در او نتیجه در سنجوتسوی شش طریقت نیز چاکرا را از طبیعت جذب میکرد ولی مادارا صرفا در این حالت از چاکرای سنجوتسوی موجود در بدنش استفاده میکرد و همینطور به وسیله آن سنسور تایپ بودنش را تقویت کرد.اوبیتو نیز حالت مشابهی داشت البته اوبیتو از هیچ جوتسویی که بتوان به آن گفت(حالت دانایی) استفاده نکرد.

۲-آیا ناروتو هنوز چاکرای شش طریقت را دارد؟!

مسلما بله.همانطور که ساسکه هنوز رینگان دارد،ناروتو نیز چاکرای شش طریقت را دارد و هنگامی که چاکرای کوراما نیز وارد جریان های چاکرایش می شود از آن استفاده میکند.در رمان شیکامارو هیدن گفته شده که هر کس هر نه بیجو را در خود داشته باشد(ناروتو تمام بیجو ها را به همراه ککی گنکای هایشان همچنان دارد) میتواند وارد این حالت شود و اتفاقا داشتن چاکرای تمام بیجو ها به صورت کامل لازمه ی این مود است.

در فندوم و دیتابوک ها گفته شده که ناروتو تا زمان فیلم سینمایی بوروتو:فیلم ناروتو دارای این توانایی است پس گمان میرود هنوز آن را داشته باشد.

۳-چرا ناروتو گوی حقیقت یاب ندارد؟!

هیچ کدام از کاربر های سنجوتسوی شش طریقت به ما بازیابی گوی های حقیقت یاب را نشان نداد.به عبارتی بعد از نابود شدن گوی های حقیقت یاب دیگر شاهد به وجود آمدن آنها نبودیم.چون کاربر نمیتواند آن ها را به وجود آورد!کاربر به دو دلیل نمیتواند آن ها را دوباره به وجود آورد.دلیل اول توانایی ترکیب و یا استفاده از ماهیت های چاکرا را ندارد.دلیل دوم دانش آن را ندارد.ناروتو بر خلاف مادارا و اوبیتو میتوانست از انرژی طبیعت به طور مستقیم بهره ببرد.پس توانایی تولید آن را دارد.پس یعنی ناروتو دانش کافی برای انجام آن را ندارد.این موضوع بسیار منطقی به نظر میرسد.از طرفی مادارا و اوبیتو دانش کافی ساخت آن را میتوانند داشته باشند چرا که مادارا قبل از مرگ به اوبیتو درباره ماهیت چاکرای یین-یانگ توضیح داد که به عبارتی میشود گوی حقیقت یاب را ساخت ولی توانایی و دانش ساخت آن نیاز است. که هر کدام از کاربر ها یکی از آن دو شرایط را نداشتند.

همچنین ما دیدیم که کاگویا گوی حقیقت یاب عظیمی ساخت که شاهد دیگری بر توانایی ساخت آن هست.

۴-توضیح درباره جوتسوهای کاگویا

همانطور که در مقاله ککی مورا توضیح دادیم کاگویا تمام جوتسوهایی که به کار برد در دسته بندی ککی مورا هستند.پس گوی حقیقت یابی که کاگویا به وجود آورد نیز ککی مورا است و حداقل یک سطح از گوی حقیقت یاب سایر کاربران فراتر است.درباره سایر توانایی های کاگویا نیز این مسئله صدق میکند.

با تشکر از ارشاد.ن.د عزیز(E.N.D) که در نوشتن این مقاله کمک کردند.