کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 21 مهر 1400 0 119
Card image cap
ساسکه اوچیها بخش دوم
ناروتو
اطلاعات
بیوگرافی

توضیح مسائل مربوط به ساسکه:

(obito.۸۳)آیا ایتاچی آماتراسو را به ساسکه هدیه داد؟!موضوعی که بارها در مقالات مختلف من جمله آماتراسو،مانگکیوشارینگان و مانگکیوشارینگان ابدی صحبت کردیم این بود که آماتراسو یک توانایی منحصر به فرد ایتاچی نیست و در قبیله اوچیها با توجه به گفته توبیراما سنجو وجود داشته.توضیح دادیم که طبق دیتابوک سوم ایتاچی به صورت موقت برای کشتن توبی(اوبیتو) آماتراسو را در ساسکه مهر کرد و بعد از مصرف شدن چاکرایش،طبق منطق +چاکرا  در داستان،دیگر اثری از چاکرای ایتاچی نخواهد بود به همین دلیل در ابتدا بعد از آماتراسو،مانگکیوشارینگانِ ایتاچی نمایان شده و بعد هر زمان که ساسکه از آن استفاده میکند،مانگکیو شارینگانِ خودش نمایان میشود.

(obito.۸۳)ساسکه چگونه سوکویومی ایتاچی را شکست؟! همانطور که در مقاله سوکویومی نیز توضیح دادیم، برای رهایی از سوکویومی،همانطور که در دیتابوک دوم اشاره شده،کاربر باید در استفاده از شارینگان مهارت کافی داشته باشد و با توجه به حرف ایتاچی،باید هم خون(اوچیها) باشد تا بتواند از آن خارج شود.ساسکه تمامی شرایط لازم را داشت.

obito.۸۳))چرا بعد از گرفتن چاکرای شش طریفت از هاگورومو اوتسوتسوکی،دو رینگان به دست نیاورد؟!

متاسفانه جایی دقیقا گفته نشده که چرا کیشیموتو فقط یک رینگان برای ساسکه لحاظ کرده ولی پاسخ های نسبتا منطقی وجود دارد که آنها را میگوییم و راستی آزمایی میکنیم:

-"چون فقط هاگورومو نیمی از قدرت خود را به ساسکه داد پس فقط یک چشم او رینگان شد"

چنین جمله ای نادرست است.ما در مقاله رینگان نحوه به دست اوردن رینگان را توضیح دادیم.گفتیم که کافیست چاکرای شش طریقت در بدن تناسخ ایندرا جریان پیدا کند تا چشم هایش رینگان شود.به قولی کافیست چاکرای شش طریقت به چشم تناسخ ایندرا وارد شود تا آن تبدیل به رینگان شود.در مقاله مفاهیم و جوتسو نیز درباره نحوه جریان کلی چاکرا صحبت کردیم.امکان ندارد به طور عادی چاکرای هاگورومو در بدن ساسکه جریان داشته باشد ولی چشم راست ساسکه را به رینگان تبدیل نکند.به عبارتی یک دلیل دیگری وجود دارد چون مقدار چاکرای داده شده از جانب هاگورومو ربطی به تبدیل رینگان ندارد.ربطی به مهر ماه نیز ندارد که در سمت چپ بدن ساسکه قرار دارد.اگر بنا به این بود مادارا نیز سلول هاشیراما را فقط در سمت چپ بدن خود دارد ولی دارای دو رینگان است.

-"چون هاگورومو صلاح دانست فقط یک چشم ساسکه رینگان شود"

چنین جمله ای نادرست نیست.در مقایسه با مادارا ، ساسکه از میزان خیلی کمتری چاکرا برخوردار است.از آنجایی که هاگورومو به بسیاری از مسائل آگاه بود،به احتمال زیاد میدانست اگر ساسکه دو عدد رینگان داشته باشد نمیتواند همزمان هر دو را به خوبی کنترل کند به همین دلیل رینگانش را "All in one"

کرد تا ساسکه مشکل کمبود چاکرایش جبران شود.همانطور که دیدیم،در سری بوروتو ساسکه بعد از چندبار استفاده به سرعت مقدار چاکرایش کاهش پیدا میکند.قرار دادن توموئه و دو ویژگی خاص برای رینگان همچنین استفاده از توانایی های مانگکیوشارینگان به کمک آن،  نشان دهنده منحصر به فرد بودن رینگان  ساسکه است.

-"چون اگر دو رینگان داشت امکان داشت مثل مادارا بشود"

چنین صحبتی اصلا دور از ذهن نیست.برای بیداری رینه شارینگان کافیست فردی که دو رینگان خود را به همراه دارد جنیچیوریکی ده دم شده و به ماه نگاه کند.بعد با کمک رفلکس ماهی که سرخ رنگ شده است،رینه شارینگانش بیدار میشود.هاگورومو به نوعی با اینکار مطمئن میشود که حتی اگر ساسکه کاملا خبیث شود و بخواهد مانند مادارا فکر کند،تحت هیچ شرایطی نتواند سوکویومی ابدی را اجرا کند.

-"تا ساسکه بتواند در موقع نیاز هم از شارینگان بهره ببرد و هم از رینگان و چاکرایش به خاطر استفاده مکرر از رینگان اتلاف نشود."

چنین صحبتی دور از ذهن نیست.بالا هم گفتیم مقدار چاکرای ساسکه تا حد زیادی پایین است و این یکی از عوامل مهم تک رینگان بودن اوست.لازم به ذکر است که ساسکه تا قبل از نابودی رینگانش توسط بوروشیکی،میتوانست از هفت طریقت عمومی و دو ویژگی خاص رینگان بهره ببرد.دلیل اینکه در اثر بوروتو شاهد استفاده آن از همه ی جوتسو هایش نبودیم میتواند به خاطر نرف شدن و ضعیف کردن ساسکه توسط مانگاکا و استودیو باشد.در سری ناروتو ساسکه ای که میشناختیم طبق رمان ساسکه شیندن Raw Power ایی در حد و اندازه های کاگویا اوتسوتسوکی داشته است!واقعا خنده دار است فردی با چنین نیرویی نتواند جلوی کینشیکی اوتسوتسوکی عملکرد خیلی خوبی داشته باشد و یا حتی به سادگی توسط بوروشیکی رینگانش را از دست بدهد.در مقاله ای جداگانه به حد قدرت اوتسوتسوکی ها و کارکتر های ناروتو خواهیم پرداخت و سعی میکنیم پاورلاین گسسته بوروتو را تا حدی منظم کرده و نقاط ضعف آن را بیان کنیم.

(kaveh)چرا ساسکه دهکده را ترک کرد؟!

ساسکه به ساکورا در چپتر ۶۹۹ گفت که باید" دنیا را خودش ببیند و متوجه شود در چه وضعیتی قرار دارد."وقتی که ساسکه توانست معنی واقعی شینوبی را از ناروتو متوجه شود به دنبال این بود که جهان را این بار از دیدگاه یک شینوبی و نه یک انتقام جو زیر نظر داشته باشد.سوال پیش می آید که چرا اصلا ساسکه این راه را انتخاب کرد؟!

ساسکه کودکی با آرزو های ساده ای بود.دوست داشت مانند برادرش شینوبی خوبی شود تا توجه اطرافیانش را جلب کند و وقتی که شینوبی خوبی شد مانند پدرش بتواند در اداره پلیس دهکده مخفی برگ کار کند تا به دهکده اش خدمت کرده و مایه افتخار قبیله اش باشد.نهایتِ هدفِ پلیس شدن ساسکه را نیز اگر زیر ذره بین قرار دهیم،متوجه میشویم که او اگر پلیس شود میتواند امنیت دهکده را بالا برده و دهکده را جای بهتری برای زندگی کند.بعد از قتل عام اوچیها، او متوجه شد که اگر ایتاچی را بکشد نه تنها دهکده بلکه جهان جای بهتری برای زندگی خواهد بود چرا که یک جنایتکار را از بین میبرد. او تنها راهی که پیشِ رو میدید؛قوی تر شدن بود آن هم نه از راه ایتاچی(کشتن نزدیکان) بلکه از راه خودش،راهِ ساسکه اوچیها.

چرا از راه ایتاچی پیروی نکرد؟!چون از ایتاچی و هر چیزی که با او مرتبط بود بیزار شده بود و نمیخواست عملا راه او را تکرار کند و مانند او بشود.اگر قرار بود راه ایتاچی را انتخاب کند آن وقت با او چه فرقی خواهد داشت؟!

ساسکه بعد از کشتن ایتاچی و فهمیدن حقیقت توسط اوبیتو(توبی)،هدف ساسکه انتقام از دهکده مخفی برگ شد.آن هم نه فقط برای ارضای نفسش بلکه برای بهتر کردن جهان و آوردن صلح.{از نظر خودش.}دهکده مخفی برگ باعث شده بود قبیله اوچیها از بین برود.به طور خاص،بزرگان دهکده در قتل عام قبیله نقش داشتند.از همین رو او دانزو را میکشد و بعد متوجه میشود که قضیه فقط به سران محدود نشده و دهکده را نیز باید از ببرد.ولی بعد،هنگامی که حقیقت را از خودِ ایتاچی{ادوتنسه} شنید برایش پرسش پیش آمد که اصلا چرا ایتاچی تمام خاندانش را فدای دهکده کرد؟!بعد از صحبت با هوکاگه ها متوجه ارزش و مقام دهکده مخفی برگ شد.میدانست که موضوع فقط به دهکده مخفی برگ محدود نمیشود و باید برای بهتر کردن جهان یک اقدام کلی تر نیاز است.از همین رو تنها راهی که در نظر گرفت یک تغییر کلی در ساختار جهان بود.یک انتقلاب که با الگو قرار دادن راه ایتاچی میتوانست جهانی بهتر را بسازد.ولی در نبرد نهایی، ناروتو او را متوجه راهِ حقیقی ایتاچی و اشتباهاتی که او داشته میکند.ساسکه ۱۶ ساله ا متوجه خطایش میشود.درست است که تمام تعاریف برای او بازنویسی میشوند ولی یکی از اهداف مهم زندگی او که "بهتر کردن جهان" است پایدار میماند. سفرِ ساسکه با دیدگاه جدید او برای بهتر کردن جهان یکی از دلایل مهم خارج شدن ساسکه از دهکده بود.لازم به ذکر است که ساسکه در طول این سفر به سرزمین های مختلف رفته و به آنها کمک میکند.آن هم به گونه ای که در سایه ها بوده و معمولا وجودش در منطقه ای علنی نمیشود.

(bah.m)بعد از ترک دهکده ساسکه مشغول چه کاری بود؟!در این قسمت سفرها و موضوعات مربوط به ساسکه در رمان هارا مورد بررسی قرار میدهیم.

رمان دِلَست:ساسکه فردی بود که هیاشی هیوگا را به دهکده مخفی برگ بازگرداند و با چیدوری توانست تکه سنگ بزرگی که به سمت دهکده آمده بود را از بین ببرد.

رمان ساکوراهیدن:اندیشه های عشق سوار بر نسیم بهاری. که در مقاله ساکورا هم پیرامون ان توضیح دادیم.فردی هویت ساسکه را جعل میکند و ساکورا و دوستانش فرد جاعل را پیدا میکنند.در این بین ساسکه به طور مخفیانه از آنها محافظت کرده و بعد از اتمام ماموریت ساکورا به خانه بازمیگردد.

رمان کونوها هیدن بهترین روز برای عروسی:او نامه ای برای ساکورا میفرستد که در آن به ناروتو تبریک گفته است.

رمان آکاتسوکی هیدن گل های شیطانی در نهایت شکوفایی:ساسکه در ادامه سفرش با افرادی ملاقات میکند که آنها با گروه آکاتسوکی برخورد داشتند و داستان هایی پیرامون آن گروه مطرح میکنند.نکته قابل توجه این رمان،تعریف از ایتاچی بود.ایتاچی فردی خیلی خوب توصیف شده.این نشان میدهد که ایتاچی حتی در زمانی که در گروه آکاتسوکی نیز بود خلق و خویش نسبت به سایر مردم تغییر نکرد.

رمان ساسکه شیندن کتاب طلوع:در قسمت های (۴۸۴-۴۸۸) نشان داده شد که چه اتفاقاتی برای ساسکه در سفرش به سرزمین آب داغ می افتد.در آخر رمان،ساسکه به دهکده باز میگردد و پیش ساکورا میرود.

در ناروتو گایدن ساید استوری مربوط به سارادا که در انیمه بوروتو نیز وجود دارد ،نقش ساسکه در مبارزه با اوچیها شین را مشاهده کردیم.

رمان ناروتو شیندن: روز خانوداده و فرزندان او از کاکاشی کمک گرفت تا بتواند سارادا را خوشحال کرده و به خودش نزدیک کند اما چون منبع الهام کاکاشی کتاب ایچا ایچا نوشته جیرایا بود، نه تنها سارادا به ساسکه نزدیک تر نشد بلکه از او بیشتر فاصله گرفت.قسمتی از این رمان در انیمه بوروتو نیز وجود دارد.

رمان ساسکه شیندن:ستاره دانش آموز:این رمان به اتفاقات بین رمان ناروتو شیندن و آرک نبرد با موموشیکی میپردازد.ماجراهایی که ساسکه با کونوهامارو گذراند و سایر اتفاقات مربوط به او که بعدا در مقاله ای جدگانه درباره رمان ها توضیح کامل خواهیم داد.

رمان بوروتو د مووی:این رمان پیرامون موموشیکی ،ناروتو و ساسکه است که در انیمه سینمایی مربوطه نیز آن را مشاهده کردیم.البته در مانگای بوروتو نیز صحنه هایی مشابه به تصویر کشیده شد.در مجموع مبارزه ناروتو و ساسکه با موموشیکی،در رمان بوروتو د مووی،در انیمه سینمایی بوروتو د مووی،در مانگای بوروتو و در انیمه سریالی بوروتو به ترتیب نشان داده شد.

(A.M)را ساسکه یک دست مانند ناروتو از سوناده نگرفت؟!

دلیلی که بین فندوم جا افتاده این است که همواره یادش باشد که چه راهی را پیموده تا به این جایگاه برسد و چه راهی را باید بپیماید تا به هدفش برسد.دست قطع شده ساسکه نوعی مجازات برای تمام کارهای اشتباهی است که او طی چند سال انجام داده.ساسکه با نگرفتن دست اضافی سعی کرد که به خودِ واقعیش برسد.به عبارتی (تائوی) خودش رو پیدا کند.کیشیموتو بار دیگر از یکی دیگر از آیین ها بهره میبرد تا کارکتر خودش را عمیق تر جلوه دهد.

(Ali):چرا ساسکه بالاخره به دهکده برگشت؟!

ساسکه طبق تحقیقاتی که پیرامون اوتسوتسوکی ها انجام میداد متوجه تهدیداتی شد  که نه فقط دهکده مخفی برگ بلکه جهان را نیز در خطر می انداخت. {همانطور که گفتیم} از اهداف مهم ساسکه بهتر کردن جهان برای زندگی بود.لقب "پشتیبان کاگه" فقط محدود به هوکاگه و دهکده مخفی برگ نیست و میتواند در تمامی دهکده ها تعریف داشته باشد.عجیب نیست که ساسکه برای نجات جهان پیش یکی از قوی ترین شینوبی های زنده برگردد.همچنین طبیعی است که اگر متوجه شود آن خطر شخص خودِ ناروتو را نیز هدف گرفته باشد با بازگشتن پیش او نه تنها از او محافظت کند بلکه با همکاری یکدیگر بتوانند بهتر آن خطر را از بین ببرند.همانگونه که ایتاچی  به ناروتو گفت که دلیل شکستش به خاطر این بود که میخواست همه کارها را خودش به تنهایی انجام دهد.به همین دلیل این بار برای اینکه شکست نخورد همه کارها را خودش انجام نمیدهد و به دوستانش اتکا میکند.