کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 11 اردیبهشت 1400 0 372
Card image cap
دیدارا
ناروتو
اطلاعات
بیوگرافی

دیدارا(デイダラ)

دیدارا یکی از میسینگ نین(نوکنین)های دهکده مخفی سنگ(ایواگاکوره) و از اعضای گروه آکاتسوکی.

خلاصه زندگی:

او یکی از شینوبی های با استعداد دهکده مخفی سنگ و شاگرد سوچیکاگه سوم،اوهنوکی بود.دیدارا با استفاده از یک کینجوتسو ،توانست ماهیت چاکرای خاص خودش را وارد گِل(خمیر) کند.او در رسته انفجاری دهکده مخفی سنگ نیز قرار داشت.بعد ها دیدارا از دهکده میگریزد و به عنوان یک نوکنین با استفاده از بمب هایش به جاهای مختلف حمله میکند تا هنرش را نشان دهد.

آوازه او به آکاتسوکی رسید و ایتاچی اوچیها،کیسامه هوشیگاکی به همراه کیسامه دنبال او رفتند تا او را عضو آکاتسوکی کنند.ایتاچی با گنجوتسو:شارینگان،او را شکست داد و دیدارا وارد آکاتسوکی شد.از آنجا به بعد نفرت زیاد دیدارا به قبیله اوچیها و شارینگان شکل گرفت.دیدارا به تنهایی یک دم را برای آکاتسوکی دستگیر کرد.همچنین سه دم(ایسوبو) نیز توسط او به چنگ آکاتسوکی در آمد.

او با ساسکه اوچیها بعد ها مبارزه کرد،هنگامی که شانسی برای زنده ماندن ندید،با استفاده از جوتسوی خودکشی کرده تا بتواند ساسکه را بکشد ولی ساسکه از مرگ میگریزد.دیدارا جوان ترین عضو آکاتسوکی بود که در سن ۱۹ سالگی مرد.

او به دست کابوتو یاکوشی ادوتنسه شد تا برای نبرد در جنگ جهانی چهارم مورد استفاده قرار گیرد، در خلال جنگ توسط نیروهای متحد شینوبی دستگیر شده و هنگامی که ایتاچی،ادوتنسه را ملغی کرد،او نیز برای همیشه از بین رفت.در زمانی که زنده بود،ابتدا با ساسوری و بعد با توبی(اوبیتو) هم تیمی بود.

توانایی های دیدارا:

مجموع

مهر انگشتی

چاکرا

سرعت

مقاومت

هوش

گنجوتسو

تایجوتسو

نینجوتسو

دیتابوک

۳۲

۳.۵

۴

۴.۵

۳.۵

۴.۵

۳.۵

۳.۵

۵

سوم

 

 

بهتر است برای توضیح دقیق ابتدا به دیتابوک سوم مراجعه کنیم (دیتابوک سوم تا قبل از حمله آکاتسوکی به دهکده مخفی برگ  توسط کیشیموتو نوشته شده است(

با یک نگاه ساده متوجه میشویم که از نظر نینجوتسو،بهره هوشی و سرعت فردی مهارت بالایی دارد.بقیه نمرات او در حد متوسطِ رو به بالا است.

دیدارا در هیچ کدام از دیتابوک ها،ماهیت چاکرایش ذکر نشده ولی از آنجایی که از ککی گنکای سبک انفجار استفاده میکند،ماهیت چاکرای زمین و رعد را بی شک دارد.(۱)

او میتواند با کمک نینجوتسویش،موجوداتی کنترل شده و در ابعاد و اشکال مختلف تولید کند.موجودات او میتوانند در ابعاد بسیار ریز باشند به طوری که وارد بدن هدف شوند و یا به قدری بزرگ و قوی باشند که بتوانند پرواز کنند.هر زمان که دیدارا اراده کند،موجوداتش منفجر میشوند.عملکرد این جوتسوها خیلی شبیه به پهپاد است.(۲)

از نظر هوش،دیدارا قدرت آنالیز سریع و طرح استراتژی های متفاوت در شرایط سخت را داراست.در نبرد با گارا و ساسکه شاهد تحلیل جز به جز موقعیت های مختلف توسط دیدارا بودیم.نمره او هم گواهی بر این مطلب است.

از نظر گنجوتسو،او میتواند به طرز اسرارآمیزی گنجوتسو را با چشم چپش تشخیص دهد.البته هر گنجوتسویی را متوجه نمیشود و بستگی به گنجوتسویی دارد که به او اعمال میشود.به عنوان مثال،گنجوتسو:شارینگان ساسکه و ایتاچی به قدری قدرتمند بودند که دیدارا نمیتوانست آنهارا تشخیص داده و یا دفع کند.(۳)

او با کمک نوعی دوربین که روی چشم چپش قرار داده بود میتوانست  فواصل دور را ببیند.این دوربین به استایل رزمی او که از راه دور است،متناسب است.

سرعتِ فردی او نیز بالاست به گونه ای که عکس العملات سریع او را در مبارزه با ساسکه شاهد بودیم.نمره اونیز نشان دهنده این موضوع است.(۴)

از آنجایی که سبک زمین نسبت به سبک رعد مغلوب است و پایه و اساس گِل های دیدارا،زمین است از همین رو اکثر بمب های او با کمک ماهیت چاکرای رعد خنثی میشوند،به عنوان مثال ساسکه با جریان الکتریسیته به راحتی بعضی از بمب های دیدارا را از خنثی کرد.

۱-دیتابوک سوم صفحه ۱۰۴ تا ۱۰۸ و دیتابوک چهارم صفحه ۱۲۲

۲- مانگا چپترهای   ۲۴۸.۲۸۰.۳۶۱

۳-مانگا چپتر ۳۶۰

۴-مانگا چپتر ۳۵۷

توضیح درباره بمب های دیدارا:

دیدارا با تزریق ماهیت چاکرایش به درون گِل،آن ها را مملو از چاکرای انفجاری میکرد،سپس آن را به نوعی مهر و موم کرده و وقتی که به مکان مورد نظرش میرسیدند،با گفتن واژه()کاتسو و مهر انگشتی،گِل منفجرمیشود.

معروف ترین بمب های او،سی صفر،سی یک،سی دو،سی سه و سی چهار هستند.

:پایه ترین حالت بمب ها و موجوداتی که دیدارا خلق کرده است،در حالت سی یک هستند.در حالت سی یک،دیدارا پرندگان،حشرات،عروس دریایی،ماهی،مار و ...{در بازی نینجا استورم۲،۳،۴ و رمان آکاتسوکی هیدن،نام بعضی از آنها ذکر شده است.} به وجود می آورد که در حالات مختلف میتوانند به کار او بیایند.

:تنها جوتسوی استفاده شده در این حالت،(爆裂飛竜) باکورِتسو هیریو است به معنی اژدهای پرنده انفجاری است.این جوتسو مانند یک ماشین جنگی است که از بعضی از قسمت های بدنش میتوان موجوداتی با قابلیت انفجاری و هدایت شونده،خارج کند.

:این جوتسو،مانند یک بمب است که از بالا روی هدف انداخته میشود.میتوان گفت یکی از قدرتمند ترین بمب هایی با مقیاس بزرگ بود که میتوانست به تنهایی قسمت اعظمی از دهکده مخفی شن(سوناگاکوره) را نابود کند.

:این جوتسو به قدری قوی است که دیدارا قصد داشت برای کشتن ایتاچی از آن استفاده کند.در سی چهار،دیدارا با کمک دهانش جوتسو را اجرا کرد.یعنی به جای درآمیختن چاکرای انفجاری با گِل اش توسط دستهایش،دیدارا گِل را خورد و بعد آن را بالا آورد.برای اولین بار شکل سی چهار،به شکل ظاهریِ خود دیدارا در آمد.

برای دومین بار که دیدارا از سی چهار قصد داشت استفاده کند،یک گِل شکل داده شده بسیار کوچک در دست داشت که قصد داشت هنگام مبارزه با سوچیکاگه سوم به کار ببرد.

فرق سی یک،دو،سه و چهار در کیفیت یا مقدار گِل و چاکرای انفجاریست.همچنین مقدار تخریب آنها هم متفاوت است.

:و هنر نهایی دیدارا،سی صفر؛دیدارا معتقد بود هنرِ زیبا،هنری است که در یک لحظه و اثرگذار باشد.از همین رو آن را در انفجار میدید.{واتفاقا گفته بود Art is BANG(explosion)

  芸術は爆発だ} این جوتسوی دیدارا،نهایی ترین جوتسوی اوست.ما دیدیم او برای تولید بمب هایش از گِل و چاکراییش استفاده میکند،در بمب های قبلی او از یک دست،سپس دو دست و حتی از دهانش استفاده کرد،تا بتواند چاکرای انفجاریش را با گِل بیامیزد.در این جوتسو،او از بدن خودش به عنوان بمب استفاده میکند.

دیدارا با دهانی روی سینه اش دارد و مستقیما به قلبش وصل است،گِل را میخورد،سپس تمام چاکرای وجودش را در آن تخلیه میکند.{این دهان نزدیک دروازه هشتم قرار دارد.}هنگامی که تمامی نیروی دیدارا در آن قسمت جمع شد،شبیه به یک گوی سیاه میشود.بعد این گوی پس از مدتی از شدت چاکرای وارد شده به آن،ترک خورد و بعد منفجر میشود.انفجار این گوی تا شعاع ده کیلومتری مشاهده شده و هر چیزی که در محدوده انفجار باشد را نابود میکند.

جوتسوهای دیدارا را طبق دیتابوک دوم و سوم توضیح دادیم.