کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 21 بهمن 1399 0 412
Card image cap
جیتون
ناروتو
اطلاعات

جیتون یکی از ماهیت های طبیعی ترکیبی چاکراست. 磁遁, به معنی سبک مغناطیس)
جیتون یا سبک آهنربا یا مغناطیس از ترکیب ماهیت باد و زمین به وجود امده است.در سبک مغناطیس کاربر با شن آهنین یک نیروی مغناطیسی ایجاد میکند که توانایی ایجاد اجرام و اشیا آهنی در سایز های متفاوت را به او میدهد.و برای اهداف مختلف مثل کاربردهای تدافعی یا تهاجمی استفاده کند.
شن آهنین توسط کازه‌کاگه سوم استفاده می‌شد.در رمان گارا هیدن، کاجورا از شن آهنین استفاده می‌کند و در انیمه بوروتو هم شینکی و سونا کاربر شن آهنین هستند.
توروی از دهکده مخفی ابر هم توانایی مغناطیسی کردن اشیا را دارد و انها را مغناطیسی می‌کند.به عنوان مثال توروی از شوریکن های مغناطیسی استفاده کرد.ناروتو هم از این سبک بهره برده و راسنگان مغناطیسی را به وجود آورده که می‌تواند هنگام برخورد هدف رو گرفتار و مهر کند.لازم به ذکر است که ناروتو از ککی گنکای خاص شوکاکو{یک دم} استفاده کرده است و با استفاده از این سبک کاگه بونشین مادارا اوچیها را با کمک ساسکه اوچیها گیر انداخت که مادارا با جوتسوی جا به جایی خودش را از آن رها کرد.
راسا (کازه‌کاگه چهارم) پدر گارا؛طبق دیتابوک دارای ماهیت آب،زمین و باد هست.از انجایی که ترکیب ماهیت آب و زمین سبک چوب را به وجود میاورد و آب و باد هم سبک یخ،پس احتمالا ترکیب ماهیت باد و زمین عامل این ککی گنکای است و به صورت شهودی سبک مغناطیس از ترکیب این دو ماهیت به وجود امده.
در انیمه رنگ راسنگان مغناطیسی ناروتو آبی نشون داده شده که در مانگا اینگونه نبوده و به رنگ دیگری نشان داده شده.
سبک مغناطیس به صورت موروثی منتقل  نمیشود اما در رمان گارا هیدن،گارا سبک مغناطیس را از پدرش به ارث برده.
هنگامی که پدر گارا از این سبک استفاده کرد دور چشمانش به صورت حلقه‌ای سیاه درامد.