کیان (ارمایل) نویسنده: کیان (ارمایل) 24 بهمن 1399 4 943
Card image cap
اوبیتو اوچیها
ناروتو
اطلاعات
بیوگرافی

اوبیتو اوچیها(うちはオビト) یکی از شینوبی های شناخته شده و قابل قبیله اوچیها.

خلاصه زندگی:

اوبیتو از همان ابتدا علی رغم اینکه اوچیها بود ولی کُمیتش میلنگید و توانایی لازم برای بعضی چیز هارا نداشت. با رویای هوکاگه بودن وارد آکادمی شد.

او معمولا در نمرات پشت سر کاکاشی هاتاکه قرار میگرفت ودر آکادمی نیز ممتاز نبود.حتی شارینگانش نیز فعال نشده بود.

بعدها در تیم میناتو با کاکاشی هاتاکه،رین نوهارا هم تیمی میشود.زندگی عشقی او نیز تحت تاثیر کاکاشی قرار میگیرد.او به رین علاقه داشت ولی رین، کاکاشی را دوست داشت از طرفی کاکاشی بعد از خودکشی پدرش تحت تاثیر حالی قرار گرفته بود که به چیز های اینچنینی اهمیت نمیداد و همواره مطیع قانون بود و سعی میکرد مانند یک شینوبی بالغ رفتار کند.

در جریان جنگ جهانی سوم تیم میناتو برای دفاع از کونوها وارد میدان میشود.در جنگ رین دزدیده میشود و اوبیتو برای دفاع از جان کاکاشی وارد عمل شده و شارینگانش را فعال میکند(با دو توموعه).کاکاشی قصد رها کردن رین برای اتمام ماموریتش را داشت و گفت باید از قوانین پیروی کنیم ولی اوبیتو به او گفت  که دوستان از قوانین مهم تر هستند.

جمله تاثیر گذاری که بار ها تکرار شد:"اونایی که از قوانین پیروی نکنن آشغالن ولی اونایی که دوستاشونو در شرایط بد و نا مساعد رها میکنن از آشغال هم آشغال ترن."

هنگامی که قصد داشتند رین را نجات دهند کاکاشی دوباره در خطر مرگ قرار میگیرد و اوبیتو با نجات دادن جان کاکاشی خودش را زیر تکه سنگی بزرگ گیر می اندازد.نصف بدن اوبیتو زیر سنگ عظیمی دفن میشود.اوبیتو شارینگانش را به عنوان هدیه جونین شدن  کاکاشی به او میدهد (کاکاشی جونین شده بود و میناتو و رین به او هدیه ای دادند ولی اوبیتو چیزی به او نداده بود) و از او قول میگیرد که از رین مواظبت کند و شینوبی خوبی بماند.

اوبیتو به کاکاشی میگوید:" که من(به واسطه شارینگان) چشم های تو خواهم بود و آینده را با تو میبینم..."

بعد از دفن شدن اوبیتو،کاکاشی و رین خود را بین شینوبی های ایواگاکوره{دهکده مخفی سنگ} گرفتار میبینند ولی در نهایت توسط میناتو نجات پیدا میکنند.

بعد از اتمام جنگ روی سنگ یادبود نام اوبیتو به عنوان یکی از شینوبی هایی که جان خود را برای دهکده فدا کرد نوشته میشود.

اما اوبیتو نمرد!اوبیتو توسط زتسو نجات پیدا کرد و از قبرستان کوهستان سر در آورد جایی که مادارا اوچیها مجسمه گدو را در آن نگه داشته بود و به واسطه وصل بودن به مجسمه و سلول هاشیراما زنده مانده بود.

 قسمتی از بدن اوبیتو که زیر سنگ له شده بود توسط سلول هاشیراما ترمیم شد.در واقع سلول هاشیراما جزئی از بدن او شد.

اوبیتو توانایی راه رفتن وانجام کارهای معمول را نداشت.بعد از مدت ها تمرین توانست روی پاهای خود راه برود.مادارا اوچیها از ایدئولوژی خودش و هدفش برای صلح دردنیا گفت.ولی اوبیتو را متقاعد نکرد.

زتسو از در خطر بودن کاکاشی و رین به اوبیتو گزارش میدهد و او به قصد رفتن غار را ترک میکند . در نهایت ابیتو به مادارا گفت که پیش او بر نخواهد گشت. و در انجام این نقشه او را همراهی نخواهد کرد.

اوبیتو کالبد یکی از زتسو ها را به تن میکند و عازم نجات کاکاشی و رین میشود.

وقتی اوبیتو وارد میدان نبرد شد کاکاشی را دید که به رین چیدوری زده و در همان زمان منگکیوشارینگانش بیدار میشود.(هم برای اوبیتو و هم برای کاکاشی)

از شدت فشاروارد شده کاکاشی بیهوش میشود ولی اوبیتو کنترل خود را از دست میدهد و تمامی شینوبی های دهکده مخفی مه را که کاکاشی و رین را محاصره کرده بودند را می کشد.

سپس به سمت مادارا بازمیگردد تا با مادارا صحبت کند.مادارا نقشه اش را با جزئیات کامل تعریف میکند وکار هایی که باید انجام دهد را به او میگوید(در گنجوتسو)، در  مادارا در اخر به او میگوید که ا ز این به بعد تا پایان نقشه اش، او در نقش مادارا خواهد بود سپس ارتباط خود را از مجسمه گدو قطع میکند و میمیرد.

اوبیتو از این پس به اسم مادارا به سمت عملی کردن نقشه پیش میرود.از آنجایی که اوبیتو به رینگان های مادارا اوچیها نیاز داشت و صاحب آن رینگان ها ناگاتو اوزوماکی شده بود(طبق نقشه قبلی مادارا) او می بایست از آکاتسوکی(گروهی که در دهکده مخفی باران ساخته شده بود)برای پیش برد نقشه اش استفاده میکرد.

اوبیتو نقشه اش را به آنها میگوید ولی یاهیکو نمی پذیرد و دست رد به پیشنهاد اوبیتو میزند.

بعد از مرگ یاهیکو(در انیمه نشان داده شد که اوبیتو با نقشه قبلی موجب شد چنین اتفاقی بیوفتد)ناگاتو به دنبال هیولاهای دم دار(بیجو)میرود.

اوبیتو از قبل روی میزوکاگه چهارم گنجوتسو زده بود و در طی رشته اعمالی، کاری میکند که کیسامه هوشیگاکی به او بپیوندد.تقریبا کیسامه از معدود کارکترهایی بود که هویت توبی را در آکاتسوکی میدانست.(این اتفاقات قبل از پیوستن کیسامه به آکاتسوکی رخ داده بود.)

اوبیتو برای نابودی دهکده هنگام زایمان کوشینا نه دم را خارج میکند و به دهکده حمله میکند و با میناتو مواجه میشود.میناتو او را شکست میدهد و دهکده را از حمله نه دم نجات میدهد.

بعد ها ایتاچی اوچیها برای قتل عام اوچیها از اوبیتو کمک میگیرد.

اوبیتو با نام مستعار توبی با کارکتری متفاوت وارد گروه آکاتسوکی میشود و جای ساسوری را پر میکند.

بعد از جمع آوری هیولا های دم دار(از یک دم تا هفت دم) توسط آکاتسوکی و مرگ ناگاتو،اوبیتو به زور توسط کونان از محل رینگان های مادارا(که بر  روی چشمان ناگاتو بودند) خبر دار میشود.

قرار بود به وسیله رینگان های مادارا،اوبیتو او را رینه تنسه کند ولی کابوتو یاکوشی از قبل مادارا را ادوتنسه کرده بود در نتیجه اوبیتو مجبور شد با کابوتو هم پیمان شود.

با کمک کابوتو ارتش بزرگی به وجود می آورد و جنگ جهانی چهارم شروع می شود.

بعد ازخنثی شدن ادوتنسه ها توسط ایتاچی(او نیز ادوتنسه شده بود) و ساسکه و کشمکش و نزاع در جنگ بالاخره ده دم (جیوبی) از پوسته خود(مجسمه گدو)خارج میشود.

اوبیتو در نهایت جینچیوریکی ده دم می شود.در جریان جنگ بین او و ارتش شینوبی ها او شکست میخورد و هیولاهای دم دار را از دست میدهد.

بعد مادارا از آن با کمک زتسوی سیاه رینه تنسه میشود.بعد از رینه تنسه کردن مادارا بدن اوبیتو تقریبا بی جان میشود و به واسطه سلول های هاشیراما و چاکرای باقی مانده از شش طریقت زنده می ماند.

اوبیتو بعد از سلسله اتفاقاتی که رخ میدهد متوجه میشود که وسیله ای برای پیش برد اهداف مادارا بوده و هیچ ارزشی نداشته است.

 بعد از بازگشت کاگویا اوتسوتسوکی و خیانت زتسوی سیاه به مادارا به ناروتو کمک میکند و زندگیش را فدا میکند و در لحظات باقی مانده عمرش در بُعد کاگویا تمام چاکرایش را به کاکاشی میدهد تا بتواند در نجات دادن زمین از دست کاگویا مشارکت داشته باشد.

اوبیتو توسط جوتسوی ککی مورای کاگویا به قتل رسید.

توانایی های اوبیتو:

اوبیتو تمام ماهیت های چاکرا(آب،آتش،باد،رعد،زمین(خاک)،یین،یانگ) را دارد.همچنین به واسطه سنجوتسوی شش طریقت ماهیت چاکرای خاص یین-یانگ را نیز دارد.(1)

به واسطه داشتن سلول های هاشیراما بعد از نجات از مرگ میتوانست به صورت نسبتا کنترل شده از سبک چوب استفاده کند.(2)

از نظر مقدار و کنترل چاکرا توانایی ستودنی دارد.او به خاطر داشتن سلول های هاشیراما هرگز کمبود چاکرا را حس نمیکرد.(3)

مدام بدنش شفا پیدا میکرد و به اصطلاح هیل (HEAL)میشد.همچنین توانایی جذب چاکرا(چاکرا کیویین نینجوتسو) را نیز داشت.(4)

در زمینه تایجوتسو همپای کاکاشی با او مبارزه کرد و حتی میتوانست با کمک سایر توانایی هایش او را بکشد.

اوبیتو طبق گفته زتسو هیچ نیازی به غذا ندارد چون سلول های هاشیراما دارد.در واقع حداقل نصف بدنش از سلول هاشیراماست و آن سلول ها بدنش را تغذیه میکنند.(5)

در زمینه نینجوتسو تقریبا تمام جوتسوهای سبک آتش را از مادارا فرا گرفت و در اکثر آنها استاد شد.به دلیل داشتن تمام ماهیت های چاکرا مانند کاکاشی میتواند از سایر سبک ها(آب،باد،رعد،زمین) نیز بهره ببرد.(6)

اوبیتو به عنوان یک اوچیها ککی گنکای شارینگان را داشت و بعد از منگکیوشارینگانش را بیدار میکند.منگکیوشارینگان اوبیتو که در چشم راستش قرار داشت یک توانایی نینجوتسوی فضا-زمان(جیکوکان نینجوتسو) به کاربر میداد.(7)

اوبیتو به وسیله کامویی(نینجوتسوی فضا-زمان) میتواند وارد بُعد اختصاصی کامویی شود،قسمتی از بدنش را وارد بعد کند یا افراد را وارد بعد کامویی کند.البته چون چشم راست اوبیتو در فاصله های نزدیک کارایی دارد و دوربرد نیست(بر عکس چشم چپش که در اختیار کاکاشی بود) مجبور است قبل از وارد کردن هدف در بعد کامویی آن را لمس کند.(8)

هنگامی که جفت شارینگان هایش را در اختیار داشت سرعت کامویی اش دوچندان شد به قدری که از میناتو نیز سریع تر بود( از آن جایی که گفته شده با چشم راستش به تنهایی سرعتش تقریبا همگام با میناتوست با دوتا چشم مسلما سریع تر نیز خواهد بود.)(9)

در زمینه گنجوتسو اوبیتو قبل از بیست سالگی اش میزوکاگه به همراه هیولای دم دارش را وارد گنجوتسو کرد.همچنین توانست نه دم را نیز وارد گنجوتسو کند.(10)

در زمینه بوکیجوتسو و استفاده از شوریکن وی مهارت بالایی دارد.در جنگ جهانی چهارم شاهد مبارزه اش با کاکاشی بودیم.(11)

در زمینه فویینجوتسو توانست مهر و موم نه دم را آزاد کند هم چنین ده دم را درون خودش مهر کند.(12)

در زمینه کینجوتسو به راحتی از شارینگانش استفاده کرد به وسیله مقدار زیادی چاکرا ایزاناگی زد.(13)

در زمینه دوجوتسو و توانایی چشمی شارینگان او صحبت کردیم.همچنین اوبیتو با تحمل رینگان و کنترل هیولاهای دم دار تواناییش در استفاده از طریقت گِدو را نیز ثابت کرد.دلیل اصلی کور نشدن او توسط استفاده زیاد از منگکیو شارینگان نیز سلول هاشیراما بود.

وقتی دو شارینگان اش را نیز داشت توانست به همراه مقدار زیادی چاکرا به ابعاد کاگویا دسترسی پیدا کند.(14)

هنگامی که جینچیوریکی ده دم شد به خوبی از سبک یین-یانگ بهره برد و قدرتی خارق العاده به دست آورد به طوری که اگر صحبت های ناروتو نبود ممکن نبود اوبیتو هیولا های دم دار را از دست بدهد.

ابعاد قدرت اوبیتو در حالت جینچیوریکی کاملا مشهود است.سرعت او به قدری زیاد است که سنسور تایپ هایی مانند توبیراما و هاشیراما کامل متوجه حمله او نشدند. به عبارتی یکی از سریع ترین شونشین(Body Flicker) های دنیای ناروتو را از اوبیتو شاهد بودیم.(15)

اوبیتو خود نیز سنسور تایپ هست و به وسیله سنجوتسوی شش طریقت توانایی حس کردن چاکرایش چندین برابر شد.(16)

میتوان گفت تقریبا کل ارتش شینوبی در برابر او در نبود ناروتو امکان شکست او را نداشتند.

از نظر بهره هوشی و توانایی ذهنی اوبیتو در ابتدا یک شینوبی بی استعداد ولی مستعد بود.بعد از مرگ رین و غرق کردن خود در نفرت به توانایی هایش افزوده شد.(توبیراما برای ساسکه توضیح داد که شارینگان از نفرت کاربر تغذیه میکند و آن را قوی تر میکند)

به قدری هوشمندانه عمل کرد که تقریبا تمام نقشه های مادارا را تا قبل از ورود کابوتو به صحنه انجام داده بود.و درباره ملت ها و شخصیت درون هر نفر تحلیل کاملی میکرد.او سعی میکرد به روح هدفش نفوذ کند و او را آنطور که میخواهد به هدف مد نظرش سوق دهد.

در هنگام مبارزه نیز به سرعت موقعیت را آنالیز و کرد و اراده و قدرتش در کنترل ده دم نشان دهنده عزم راسخ و آمادگی ذهنی اوست.اوبیتو مدام نقشه های پیشتیبان داشت تا بتواند با انعطاف کامل به هدفش که سوکویومی ابدی بود برسد.

توضیح درباره اوچیها اوبیتو و بررسی بعضی موضوعات منسوب به او:
اوبیتو اوچیها به عنوان یک پوچ گرا(بار ها خودش نشان داد) صرفا به هدفش فکر میکرد تا بتواند حفره های خالی وجودش را پر کند.

هدف اوبیتو از دنبال کردن سوکویومی ابدی واقعا چه بود؟!

(منبع نتیجه گیری از چپتر های ۶۰۱ تا ۶۰۷ و صحبت های او هنگام مبارزه با کاکاشی در بعد کامویی)

بعد از زنده ماندن اوبیتو،مادارا به او میگوید که قصد دارد جهانی مملو از عشق و صلح به وجود بیاورد.جهانی که در آن هیچ جنگی نیست و از درد و ظلم موجود در جهان برای اوبیتو میگوید.همچنین به اوبیتو متذکر میشود که او نیز برای نجات شخص دیگری جان خود را فدا کرده و اگر قرار بر این باشد که مدام جنگ صورت گیرد بارها چنین اتفاقی ممکن است رخ دهد ولی در جهانی که مادارا میخواهد سرنوشتش را رقم بزند چنین چیزی نیست.

اوبیتو در ابتدا برای برگشتن پیش رین و کاکاشی تلاش میکند و هدفش بازگشت به دهکده است تا دوستانش را ببیند،دوباره با کاکاشی و رین ملاقات کند و بتواند رویاش را ادامه دهد به عبارتی هوکاگه شود.

حتی زمانی که قصد داشت به سمت کاکاشی و رین برود مدام از محافظت از رین و دوستی با کاکاشی صحبت میکرد.

وقتی برای اولین بار صحنه مرگ رین را دید(به وسیله اتصال شارینگان ها به هم) ابتدا جا میخورد و فکر میکند توهم است ولی زمانی که سوراخ شدن قلب رین توسط کاکاشی را دید نفرت در وجود او رسوخ میکند و مقدار چاکرای عظیمی از او خارج میشود و رو به دیوانگی میرود و از شدت نفرتش تمام شینوبی های دهکده مه (که همه آنبو بودند) را سلاخی میکند.

اوبیتو بعد از مرگ رین خود را در جهنمی میبیند.بعد تمامی حرف های مادارا را به یاد می آورد.در دنیای رویایی که همه چیز آن طوری پیش میرود که خود آدم بخواهد.یعنی تمامی بدی ها در رویایی از خوبی ها حل شوند و هیچ بدی دیگر وجود نداشته باشد.

در آن دنیای رویایی، مردگان هم زنده میشوند.

اوبیتو خطاب به جسد رین میگوید دنیایی میسازم که تو در آن زنده باشی و سرنوشت جهان را در آن تغییر میدهم.

بعد از بازگشت به مادارا میگوید که دیگر اهمیت به چیزی نمیدهد.صرفا به دنبال دنیایی است که کاکاشی و رین در آن باشند.

و در نهایت پرسش اصلی اینجاست آیا تمام کارهای اوبیتو برای رین بود؟ اوبیتو فقط برای رین حاضر شد تمام اینکار هارا انجام دهد؟

پاسخ خیر است.چنین چیزی نیست.در توضیح باید بگوییم اوبیتو مانند ناروتو،یاهیکو و خیلیای دیگه به دنبال صلح بود اما اتفاقی که افتاد باعث شد او متحول شود و هیچ چیز دیگری برای او اهمیت نداشته باشد.رین عامل و هدف سوکویومی ابدی برای اوبیتو نبود.رین صرفا محرک بود تا چشم اوبیتو به دنیایی که مادارا برای او گفته بود باز شود.

اوبیتو به کاکاشی نیز گفت سوکویومی ابدی برای بازگرداندن رین نیست و اشتباه میکند(هنگامی که در بعد کامویی بودند).

 

 1-مانگا چپتر 640    2-مانگا چپتر 601   3-مانگا چپتر 602    4-مانگا چپتر 666  

5-مانگا چپتر 602    6-دیتابوک چهارم     7-مانگا چپتر 502     8-مانگا چپتر 467.475.510.675.597

9- مانگا چپتر666   10-مانگا چپتر507.510.629 .567    11-مانگا چپتر 598.636.595   12-مانگا چپتر503.640

13- مانگا چپتر510    14-مانگا چپتر 683     15-مانگا چپتر 639      16-مانگا چپتر 638